הלוואות לעסקים

כמעט כל עסק בין אם בשלב ההתחלתי בו העסק מנסה לעמוד על הרגליים ובין אם בשלבים מתקדמים יותר לצורך התאוששות זמנית או אפילו צמיחה זקוק להלוואה. בכדי שנדע איזו הלוואה לקחת עלינו קודם כל לאפיין את העסק שלנו ולבחון את סוגי ההלוואות השונות לעסקים.

קיימים כל מיני סוגים של הלוואות לעסקים כמו למשל הלוואות בערבות המדינה, הלוואות אקספרס הניתנות דרך חברות חוץ בנקאיות, הלוואות דרך הבנק או חברות האשראי וההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי גם באופן שבו נקבעת הריבית, בסוג ההחזר (קבוע או פר תקופה), בפער שבין לקיחת ההלוואה לתחילת ההחזר ועוד.

מתי עסק אמור לדעת שהוא זקוק להלוואה?

  1. כשאתם לחוצים בתזרים המזומנים שלכם – מומלץ מאוד שלא לבצע ניכיון צ’קים אלא עדיף לקחת הלוואה ארוכת טווח בכדי שתוכלו לנצל את המזומנים שקיבלתם מההלוואה לצרכים שלכם. הריבית שתשלמו על ההלוואה שתיקחו נמוכה ב-5% מהריבית שתשלמו על עמלת ניכיון צ’קים – לא חבל על הכסף?
  2. עדכון ורכישת מלאי – במצבים בהם עליכם לבצע רכישת מלאי, מומלץ לקחת הלוואה, כך תימנעו מצב של עומס על תזרים המזומנים שלכם ותאפשרו לעצמכם גמישות אופטימלית לביצוע פעולות.
  3. סגירת מינוס – אם אתם נמצאים במצב תמידי של אוברדרפט ולא מצליחים לצאת ממנו עם הלוואה שתילקח בצורה נכונה ומחושבת, תוכלו לסגור את המינוס. על הריבית של המינוס אתם משלמים הרבה יותר מאשר הריבית שתקבלו על ההלוואה. כמובן שבטווח הארוך על ההכנסות שלכם לכסות את ההוצאות, כדי שלא תיכנסו שוב למצב של מינוס תוך זמן קצר מה שיכניס אתכם לבור כלכלי ולאי יכולת לעמוד בתשלומים לא של ההלוואה ולא של העסק.

לקיחת הלוואה לעסקים בין אם קטנים, בינוניים או גדולים הינה פתרון פיננסי לכל הדעות שיכול לסייע במגוון מצבים, כל עוד אנו לוקחים את ההלוואה בחישוב נכון והגיוני, מוסיפים להוצאות שלנו אחוז מסוים של דברים לא צפויים ואז ההלוואה מהווה יתרון של צמיחה ורווח ולא של הפסד.